שאלות נפוצות

כל דירה אשר נרכשת שייכת לדייר והיא בחזקתו ובבעלותו הפרטיתבית לחיים.
הדירות הן 30 מטר מרובע, מכילות פינת סלון, חדר שינה ומטבחון קטן. הדירות ממקומות במבנים בני שלוש קומות המוקפים בצמחיה מטופחת. לכל דייר ניתנת היכולת לעצב את הדירה לפי טעמו האישי.

הכפר מאפשר תקופת ניסיון של עד כשלוש שנים, כשבתקופה זו יש מספר נקודות יציאה על פי החלטת הדייר. ההחלטה האם לרכוש הדירה צריכה להתבצע במהלך תקופת הניסיון. סכום סמלי נגבה חודשית מהדייר במהלך תקופת הניסיון.

הכפר ממוקם בלב ליבה של נתניה. כל הדיירים רשאים להיכנס ולצאת מהכפר בצורה חופשית על פי החלטתם ומשתמשים בשירותי העיר השונים כגון בתי קולנוע, בתי קפה, קניות וכד׳. כמו כן הכפר והמשתלה פתוחים לקהילה ונעשים שיתופי פעולה רבים עם ארגונים, חברות ועסקים. 

הצוות הקבוע המלווה את דיירי הכפר הוא צוות מקצועי של עובדות סוציאליות, מרפאת אחיות, רופא, פסיכולוג, פסיכיאטרית ומדריכים. הליווי הינו 24 שעות ביממה כולל שבתות וחגים.

בתוך הכפר קיים מרכז תעסוקה המספק תעסוקה לדיירים בתחומים מגוונים מאריזות, הרכבות שונות, הדבקת דוגמאות ושזירת סלים וכד׳. בנוסף, אנו משלבים דיירים שזקוקים לעבודה במרחב ובתנועה במשתלה, בעבודות גינון, השקיה, והרכבת ערכות זרעי עידוד. כמו כן, שישים דיירים יוצאים לעבודה בשוק העבודה החופשי בהתאם ליכולתיהם ומתקיים קשר שוטף עם המעסיקים, על מנת לערוך התאמות

כל הדיירים זוכים לשכר המועבר ישירות לחשבון הבנק שלהם גם מהעבודות הניתנות בתוך הכפר וגם מחוצה לו.

הכפר מציע לדיירים בשעות הפנאי למעלה משלושים חוגים של פנאי ותרבות כגון: טיפול עם כלבים, צילום, תכנית במכללת נתניה למשפט ואקטואליה, יוגה, פילאטיס, תאטרון, ועוד. לכפר יש קבוצת תאטרון המופיעה באירועים שונים.

לכל בעיה המתעוררת לדיירים, הפניה היא לעובד סוציאלי או למדריכים המשויכים כל אחד לקבוצת דיירים ספציפית. הדייר יודע תמיד לאן לפנות ומי המדריך והעובד הסוציאלי שלו. תמיכה ועזרה ניתנות 24 שעות ביממה.

בכפר יש מרפאה אשר מעסיקה אחיות ולצידם פסיכולוג ופסיכיאטר

הכפר מנוהל כולו על ידי עמותת הורים המעורבים באופן קבוע ושותף בכל פעילויות והחלטות המשמעותיות לניהול חיי הכפר. יחד עם הועד המנהל, יושבים שני נציגי ציבור, קיימת וועדת ביקורת והכפר הינו עמותה הרשומה על פי כל החוק ברשם העמותות.