תעסוקה

כפר עידוד מתאים פתרונות עבודה על רצף המותאם ליכולותיהם של הדיירים.
רצף זה מפתח תחושת ערך עצמי של כל דייר/ת כאדם עובד ומאפשר התקדמות וגם רשת בטחון.

תעסוקה בשוק העבודה

תעסוקה בכפר

תעסוקה במפעלים מוגנים

תעסוקה במשתלה

תעסוקה בשוק העבודה

על בסיס התפיסה כי עבודה היא בעלת תפקיד מרכזי בחייו של האדם הבוגר, כל דייר בכפר עידוד משולב בתכנית תעסוקה, המותאמת לו באופן אישי ,על פי יכולותיו הקוגניטיביות והפיזיות, עפ"י נטיותיו ועפ"י אישיותו התעסוקתית.

כיום קרוב ל-80 מעסיקים קלטו לשורותיהם עובדים מקרב דיירי הכפר.
כל הדיירים המועסקים בשוק העבודה החופשי מתוגמלים בשכר עבור עבודתם, תגמול שמועבר אליהם ישירות בהתאם לחוק התאמת שכר לאנשים עם מוגבלויות

עבד נאטור,  מנהל תעסוקת חוץ 052-6735030

הקודם
הבא
הקודם
הבא

תעסוקה בכפר

בכפר עידוד קיים מרכז תעסוקה, המאפשר תעסוקה לדיירי הכפר שהינם בעלי מגבלות מסוימות ואינם יכולים להיות מועסקים בעבודה בשוק החופשי. דיירים אלו מלווים בכל שלב על ידי צוות טיפולי – מקצועי.

מרכז התעסוקה מנוהל על ידי מנהל ולצידו צוות מדריכים/ות הכולל בני ובנות שירות לאומי ומתנדבים. צוות זה מלווה את הדיירים בביצוע עבודות תוך לימוד ושיפור מיומניות תעסוקתיות.

הפרויקטים התעסוקתיים לדיירים כוללים: עבודות לתעשייה הצבאית, למפעל הפיס, לתעשיית התרופות,לייצור סלים ועוד. לדיירים עמדות עבודה והתעסוקה מתנהלת על פי כללי העבודה המקובלים בשוק החופשי,בדייקנות ובעמידה בדרישות הלקוחות,תוך מתן תמיכה והדרכה המותאמת לכל דייר.

תעסוקה במפעלים מוגנים

15% מדיירי הכפר מועסקים במפעלים מוגנים בקהילה. צוות הכפר שומר על קשר קבוע עם המעסיקים במפעלים המוגנים למען קידום הדיירים.

ההגעה והחזרה ממקומות העבודה המוגנים בקהילה נעשית בהסעות מאורגנות על ידי הכפר.

תעסוקה במשתלה

בנוסף בכפר משתלה שיקומית ייחודית, הפתוחה לקהל הרחב ומשמשת ככלי טיפולי-שיקומי עבור דיירי הכפר.
אלו המועסקים במשתלה, אחראיים על הטיפול והגידול של צמחי המשתלה ומתמחים בשתילת ייחורים עבור משתלות חיצוניות.
העבודה הינה במסגרת קבועה ומלווה על ידי צוות הטיפולי לצד צוות המשתלה.

הקודם
הבא

תהליך השילוב

רכז התעסוקה בשוק העבודה בכפר בשיתוף עם הצוות המקצועי בכפר, מאתר אפשרויות תעסוקה חדשות ומלווה את כל תהליך ההשמה. לכשנמצא מעסיק מתאים ועבודה מותאמת, מקבל כל דייר הדרכה לקראת תהליך הקליטה וההעסקה שלו, תוך כדי שימת לב והתייחסות לקשייו והתמקדות להדגשת יכולותיו וכישוריו.

ליווי

הדייר מלווה לאורך כל הדרך על ידי הצוות המקצועי של הכפר ועובר הדרכות בנושאים הקשורים לשוק העבודה: פיתוח הרגלי עבודה, עמידה בלוחות זמנים, התאמת קוד לבוש, התנהלות מול עובדים אחרים, קבלת סמכות ועד לפתרון בעיות אישיות וחברתיות במקום העבודה.

התהליך כולל ביקורים שוטפים של רכז התעסוקה במקומות העבודה וקשר קבוע עם המעסיקים לתהליכי בקרה והערכה מהמעסיקים מחד ושמירה על מיצוי זכויותיו של העובד מאידך. ניתן משוב מתמיד לדייר.

עוד שאלות?

כפר עידוד
האר״י 51 נתניה
טלפון: 09-8632903
09-8632907

שעות הפעילות:
ימים א׳-ה׳: 8:00-17:00